X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
11 اسفند 1387 ساعت 06:47 ب.ظ

برآورد بودجه اختصاص داده شده به پروژه خانه تکانی در دولت نهم

        

 

   مبنی بر این که پروژه مورد نظر شامل دو فاز 1 و 2 می باشد و شستن و رفتن(shostan & roftan) را در بر می گیرد.هزینه اعمال آن در خانوار های متفاوت با توجه به بررسی و آزمایش های فراوان در مناطق متعدد به دو دسته تقسیم می شود: 

 

 

 

۱-فاز اول که شستن است به بخش هایی از جمله:شستن فرش ها-شستن پرده ها-ملحفه و پتو های مورد استفاده قرار گرفته و نگرفته در طول سال جاری-آشپزخانه و کلیه لوازم آن-توالت و حمام تقسیم می شود.این بخش ها به علت کم آبی و نبود آب کافی در بسیاری از مناطق ایران به خاطر خشکسالی های اخیر قابل اجرا نبوده و مورد تحریم قرار گرفته است.به همین دلیل خانواده های با بضاعت که توانایی مالی برای سپردن فرش ها و پرده ها و پتو های خود به خشکشویی ها را دارند از این موقعیت استفاده کرده و آشپزخانه و توالت و حمام خود را به دست کارگرانی که به طور عمومی در خانه هایشان خدمت می کنند می سپارند و آن دسته که از نظر مالی توانایی ندارند عموما از خیر این بخش ها می گذرند. لازم به ذکر است خانوار هایی که از کولر های گازی استفاده می کنند بایست کولر های خود را در صورت وجود امکانات لازم تمیز کنند. 

 

 

 

2-رفتن نیز شامل بخش های متعددی است:جارو کردن کل خانه-گردگیری لوازم منزل-تمیز کردن بالکن و یا حیاط منزل-تمیز کردن کمد های دست نخورده.این بخش ها در اکثر منازل قابل اجرا است زیرا هم با جارو پیشی می توان جارو کرد و هم با هاشدوپک توربو. اما از آنجایی که لازمه  این بخش ها قدرت بدنی است بعض از خانوارها از فرصت طلایی استفاده از کارگر کمک می گیرند.یک امتیاز برای خانواده های با بضاعت 

 

 

 

     در بعضی خانه ها مبلمان و موکت ها نیز شسشو می شوند که بسته به سلیقه شخصی است! 

 

 


بنابر این بودجه مورد استفاده در خانواده های با بضاعت و کم بضاعت یا بی بضاعت متفاوت است: 

 

 

خانواده های با بضاعت: 

 

-هزینه دریافتی فرش شویی ها

-هزینه دریافتی خشک شویی ها

-هزینه دریافتی نیروی انسانی برای هر یک از فازها

-هزینه خرید لوازم مورد نیاز از جمله:چنته-لوله باز کن-مایع ظرفشویی-پودر لباس شویی-گاز پاکن-شیشه پاکن-وایتکس-جوهر نمک و... که بستگی به نرخ تورم دارد.

-شارژ سالیانه و عیدی مستخدم 

 

 

خانواده های بی بضاعت یا کم بضاعت:

-هزینه برق

-هزینه آب

-هزینه درمان بعد از آسیب های احتمالی (که می توان با اداره بیمه هماهنگ کرد:بیمه خانه تکانی)

-هزینه خرید لوازم مورد نیاز که مثل خانواده های با بضاعت است و البته چند جارو دستی را نیز شامل می شود. 

 

 

 

به لطف ایزد منان در سال نوآوری و شکوفایی با استفاده از وام هایی که به همین منظور در اختیار عموم(نه عمم) قرار داده شده است.طی ماه گذشته و جاری بسیاری از منازل در ایران مورد بهره برداری و استفاده مجدد برای سال جدید قرار گرفته است . با توجه به نزدیک بودن انتخابات شما را به دادن رای در این حماسه ملی و مردمی دعوت می نمایم.باشد از این بهره برداری ها! 

 

 

 

 

پی نوشت:1-از فردا قادر خواهید بود آرم خانه تکانی را در گوشه چپ شبکه های تلوزیونی جمهوری اسلامی ایران مشاهده می کنید.2-به پاس بزرگداشت سالروز درگذشت سرکار خانم کزت امروز روز خانه تکانی نامیده شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo